Hastanede ‘kırmızı alan’ saldırısı

Olay, 16 Mart’ta saat 13.40’ta Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.

54 yaşındaki Ercan Babacan ve 32 yaşındaki Muhammed Gökçe hastanenin acil kısmındaki kırmızı alanda tedavi gören yakınlarının yanına gitmek istedi. Lakin o sırada acildeki güvenlik vazifelisi Nedim Alyörük buna müsaade vermedi. Kırmızı alana giremeyen Babacan ve Gökçe kendilerine müsaade vermeyen Alyörük ile tartıştı. 2 kişi zorla kırmızı alana girmek isteyince de Alyörük kollarından tutarak uzaklaştırmaya çalıştı.

Bu sırada taraflar ortasında arbede yaşandı. Babacan ve Gökçe Alyörük’ü darbetmeye başladı. Yaşanan arbedeyi gören bayan bir güvenlik vazifelisi olaya müdahale ederek tarafları ayırdı. Arbede sonrasında güvenlik vazifelileri ‘Beyaz Kod’ vererek polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Ercan Babacan ve Muhammed Gökçe’yi gözaltına aldı.

Şüpheliler polise verdikleri tabirde güvenlik görevlisini darbettiklerini kabul etti. Şüphelilerden Muhammed Gökçe, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Gökçe isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı. Öte yandan olay anı ise hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda taraflar ortasında arbede çıktığı, bayan bir güvenlikçinin ortaya girerek olayı önlemeye çalıştığı anlar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir